P4C
İçerik Geliştirme

Bu eğitim Çocuklar İçin Felsefe’yi eğitimlerinde daha etkili kullanmak ve bu yönde yeni uyaranlar tasarlamada kendisini geliştirmek isteyen eğitimciler için tasarlanmıştır. Eğitmen eğitiminin son bölümünde gerçekleştirdiğimiz tasarım dersini çalışmamızın merkezine alıyor ve genişletilmiş bir eğitimde uyaranlar geliştirmeye odaklanıyoruz.

Bu eğitime katılabilmek için Çocuklar için Felsefe Eğitmen Eğitimi’nin iki modülünün tamamlanmış olması gerekmektedir.

Neler yapacağız?

  • Bu eğitim katılımcıların aktif katılımını gerektiriyor. Tasarımlar ve üretimleri katılımcıların içinde bulunduğu takımlar gerçekleştirecek. Eğitim dışı zamanlarda grup ödevleri yapmanız gerekiyor.
  • Eğitimde kavram etkinlikleri tasarlamak için birkaç yeni araçlarla tanışacaksınız. Bu araçlarla yeni içerikler geliştireceğiz.
  • Dijital medya ve görsellerle çalışmak için yeni araç ve içerikler sağlayacağız.
  • Ayrıca uygulayıcı eğitiminden bu yana zihninizde biriken soruları, ihtiyaçları konuşacağız. Bunlar soru, yorum, örnek diyaloglar, sınıf içinde yaşanan problemler vb. olabilir. Bu anlamda eğitimin bir açıdan tazelenme sağlamasını umuyoruz.

Eğitim sonunda en önemli çıktımız sizlerin geliştirdiği uyaranlar olacak. Bu anlamda sizin çalışmalarınızın başkaları tarafından kullanılabilir olması çok önemli. Eğitimi haftalara böldüğümüz için aradaki zamanda yaptıklarımızı eskizler olmaktan çıkarıp biraz daha derli toplu hale getirebileceğimizi umuyoruz.